Przemiany 2013

Promocja tegorocznej edycji Przemian powoli się rozkręca. Super, duże plakaty (chyba 140x200cm) wiszą  już na mieście. Dzisiaj też pojawiły się w internecie. Niedługo kolejne elementy identyfikacji. Zapożyczona notka wyjaśniająca ocb:

Tegoroczna edycja festiwalu koncentruje się na zmianach, które wywołane są pojawieniem się nowych metod cyfrowej fabrykacji. Popularyzacja druku 3D spowoduje zacieranie się granic między projektantem, producentem i konsumentem. Tego typu zmiany zawsze towarzyszyły poprzednim rewolucjom przemysłowym.

Naszym celem była próba uchwycenia tych zmian i pokazania ich w identyfikacji festiwalu. Podstawą całej identyfikacji jest krótka etiuda pokazująca proces tworzenia. Widzimy projektanta, który tworząc od razu materializuje swoje dzieło. Tak jak się to dzieje w przypadku druku 3D. Naszym głównym celem było pokazanie procesu projektowego w najczystszej postaci dlatego zdecydowaliśmy się na to by jego podstawą był ruch.

Proces powstawania identyfikacji wymagał od nas zaprzęgnięcia najnowocześniejszych technologii. Sięgnęliśmy po urządzenie Leap Motion, które służy do przechwytywania ruchu dłoni. Dane zebrane w ten sposób zostały przetworzone specjalnie napisanym przez studio Bridge algorytmem. Dzięki temu otrzymaliśmy formę 3D zastygniętego ruchu. Tak przygotowany materiał została poddany dodatkowej obróbce w studiu postprodukcyjnym Lunapark. Finałem całego procesu stała się fizyczna forma przedstawiająca zastygnięty ruch projektanta wydrukowana na drukarce 3D.

przemiany plakat web 1600x1131

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: