1. 2. 3. 4. 5.

Mini podsumowanie okładkowo piosenkowe. Niestety w tym roku nic nie powaliło mnie na kolana jeśli chodzi o poligrafie. Były fajne rzeczy, kilka nawet bardzo np. Niewidzialna Nerka czy ostatnia część Electric Relaxations Daniela Drumza. Poniżej piątka płyt, które wywarły na mnie największe wrażenie.

1. Dusza

IMG_4232

Frank Ocean – Channel Orange / Muzyka, klimat, głos i teksty = Mistrz. Pozostaje mi się podpisać pod słowami znających się na muzyce zaczynających porównywać ten album do Voo Doo D’angelo. Oj brakowało takiego głosu.

2. Compton

Kendrick_Lamar-Good_Kid_Mad_City_art

Kendrick Lamar – Good Kid M.a.a.d. CityNajlepsze rapy w tym roku przybyły do nas z Compton. Niestety tylko w wersji cyfrowej ponieważ fizycznie tego albumu jeszcze nie uświadczymy. A szkoda bo chciałbym zobaczyć w co Kendrick ubrał swój film. Rówieśnik Franka Oceana też rozwalił system. Zresztą już został mianowany królem zachodniego wybrzeża przez Dr.Dre i Snoop Dogga i szczerze mówiąc ma w sobie coś ze starych nagrań tych panów. Noszę w ipodzie ten album mniej więcej od połowy grudnia i do tej pory odkrywam fajne smaczki. Brawo!

3. Nerki

IMG_4235

Niewidzialna Nerka / Za przypomnienie starych klasyków i nadanie im współczesnego sznytu. Za oprawę graficzną i za koncerty. Poza tym NN to wyjątkowy projekt na naszym rynku. Dzięki.

4. Perkusja

IMG_4233

Kim Nowak – Wilk / Nie byłem przekonany do pierwszego studyjnego albumu chłopaków. Jednak Wilk pozamiatał. Przede wszystkim Emade i jego perkusja. Chylę czoła.

5. Szczerość

IMG_4236

Gruby Mielzky – Silny Jak Nigdy, Wkurwiony Jak Zwykle / Gruby znajduję się tu dlatego, że w końcu wydał album. Spodziewałem się nieco więcej ale i tak miło się wraca do tej płyty. Szkoda, że projekt Forina gdzieś przepadł i zamiast tego dostaliśmy średnią oprawę, taką jakich milion na półkach sklepowych.

Poza tym

Onra – Deep in the night, Jack White – Blunderbuss, Daniel Drumz – Sleepless state of mind, Pelson – 3854 i 3 kroki, Ras & Tort – Maui Wowie Ep, Robak – Hispella Atra

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: