Definitions

Czym jest projektowanie graficzne? Ktoś zna definicję, może posiada własną. Proszę o komentarze. Wysłuchałem ostatnio ciekawego wykładu na ten temat. Podobno nazwy tej użyto po raz pierwszy w 1911. Jako dyscyplina w porównaniu do innych kreatywnych profesji dopiero raczkuje. Podobno spory procent ludzi, którzy kiedy kolwiek zajmowali się projektowanie ciągle żyje. Śmiesznie. W każdym bądź razie podczas wyżej wspomnianego wykładu jedna definicja przykuła moją uwagę. Autorem jest Rick Poynor pisarz poruszający w swoich tekstach kwestie designu. Zapytany czym jest projektowanie graficzne odpowiedział, że to forma wizualnego/graficznego (w j. polskim graficznego chyba lepiej brzmi) dziennikarstwa. Zgadzam się w 100%. Miłego! What is graphic design? Do you have your own definition, feel free to comment. Lately I heard talk about this. They said that this term was used for the first time in 1911. Funny thing, some percent of people that have ever been graphic designers is still alive. I thin the best and the mos accurate definition that I heard was the one by Rick Poynor. He said that graphic design is a form of viusal journalism. Damn, thats good, high five!

Advertisements
3 comments
 1. martiszu said:

  bardzo mi się podoba pomysł z j. Tylko zamiast kropki w takiej formie dałabym same oko, żeby było widoczne z daleka (plakat to plakat) Kolor tła też bym zmieniła, na przykład na mysi grafitowy (co w produkcji można srebrnym matowym pojechać) – a i wtedy wybije ta plamka czerwieni na końcu – jak wisienka na torcie;)

  wybacz, mam zboczenie poprawiania nie swoich projektów;)
  (mogę Ci to podesłać na fb, bo mam gotowe, jeśli masz ochotę zerknąć)

  • rudzki said:

   pewnie! dawaj z chęcią zobaczę, trochę się wkopałaś bo zostałaś właśnie kolejną osobą do której będę wysył projekty i prosił o krytykę ;p

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: