Książki, książki, książki

Idą święta. Czas prezentów. Jeśli ktoś ma problem z podarkami dla “kreatywnych” poniżej zamieszczam kilka podpowiedzi.

1000 Okładek

1040 stron, 1000 polskich okładek, 310 projektantów, 100 lat, 1 kilogram! I tylko 72 zł? No proszę. Już swoją zamówiłem, a ty?

Buro Destruct III

To już trzecie wydawnictwo przedstawiające osiągnięcia Buro Destruct. Skandynawowie mają się jak najlepiej. Cały czas bombardują nowymi realizacjami obejmującymi wszystkie dziedziny projektowania, od typografii po aplikacje na iphone’a. Zawsze z dozą humoru. Gorąco polecam wszystkie trzy części.

Business Cards: The Art of Saying Hello

Jeśli ktoś tak jak ja uważa, że projektowanie wizytówek to jedno z najciekaszwych zadań dla projektantów to gorąco polecam ten album. Ponad 300 projektów z całego świata!

Detail in Typography

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich parających się typografią.

Extraordinary Records

 

Dlatego lubię wydawnictwo Taschen. Potrafią w piękny sposób zebrać materiały z danej dziedziny i strworzyć piękne wydawnictwa. Extraordinary Records to zbiór 500 okładek płyt winylowych. Polecam ludziom lubiącym czuć w rękach magię muzyki i poligrafii. Świetna forma, super wydanie. W sam raz na prezent!

Helvetica: Homage to a Typeface

Każdy miłośnik tego kroju pisma, ba zjawiska kulturowego powinien mieć ją na półce!

Los Logos Compass

To już piąta część genialnej serii Los Logos. Tym razem w innym formacie i opatrzona tytułem Compass. Piątka została potraktowana bardziej szczegółowo. Wiecej tekstów i wywiadów z twórcami. Jeśli ktoś kocha spędzać godziny wlepiając oczy w przepiękne przykłady projektowania znaków. Polecam. Zresztą całą serię. Chociaż osobiście dwie ostatnie uważam za najlepsze!

Seventy-nine Short Essays on Design

Poluję na nią od jakiegoś czasu. Mam nadzieję, że w końcu gdzieś znajdę. Michael Bierut znany jako mój drugi tata napisał 79 esejów na temat projektowania. Po czym zebrał je w książkę. Każdy esej złożony jest innym krojem nawiązującym do treści. Świetna książka od świetnego projektanta. Polecam!

Niestety w Polsce nie ma zbyt wielu księgarni, które oferują książki o tej tematyce. Moje ulubione a zarazem z największym asortymentem to Humalibra, Book off i Allegro.

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: