Plastic Beach // Machine Dreams

Gorillaz- Plastic Beach

Damon i spółka atakują po raz trzeci. Jaka jest nowa płyta? A jaka mogłaby być, świetna! Różnorodność dźwięków, gości, oprawa no i sam Albarn. Z takiej mieszanki nie można stworzyć złego albumu. Na początku obejrzyjmy okładkę. Twórcy Goryli bardzo polubili klimatu 3D. Ocean wręcz wylewa się z opakowania. Pięknie to wszystko wygląda. Zachęcam do zapoznaniem się z klipem poniżej. Rewelacja! Muzyka z nowego albumu nieco odbiega od pozostałych płyt. Nie ma już tego punkowego klimatu jak na pierwszym wydawnictwie. Nie ma tylu hitów co na Demon Days. Jest dużo poważniej, spokojniej i klimatyczne. Widać, że chłopcy wydorośleli. Treści są dużo bardziej zaangażowane, w tle słychać troskę o ziemię.

Gorillaz to Gorillaz, słucham płyty bez przerwy od dość długiego czasu i strasznie kopie w głowę. Nadal dziwię się jak Damonowi udało się zapanować nad gościnnymi występami innych artystów i stworzyć bardzo spójną płytę.  Stara gwardia w składzie: Bobby Womack, Lou Reed, Paul Simonon i Mick Jones stanęli naprzeciw De La, Mos Defa, Snoop Dogga, i Pani z Little Dragon. Dwie zupełnie różne bajki zostały połączone w świetny bujający album. Damon Albarn rządzi niepodzielnie. Jest bez wątpienia jednym z najlepszych muzyków chodzących po ziemi. Na kolana! Polecam! Jutro premiera kolejnego klipu do świetnego kawałka Superfast JellyFish! Poniżej Stylo.

Żałuję jedynie, że nie powstała zapowiadana nowa kreskówkowa postać Gorillaz, a szkoda ponieważ Pan Sun Moon Stars czyli Mos Def szaleje w swoich kawałkach. 

Little Dragon- Machine Dreams

Słowem wstępu, jak świetna jest nazwa Little Dragon? Dla mnie genialna. Dołóżmy jeszcze bardzo fajną wokalistkę, w której żyłach płynie japońska krew i mamy klimatyczną bombę. Jakiś czas temu zachwyciła mnie jedna piosenka z poprzedniego albumu Małego Smoka. Niedawno wyszła nowa płyta, dodatkowa Yukumi Nagano udzieliła się na nowej płycie Gorillaz. Kawałki z jej udziałem są jednymi z lepszych na płycie. Postanowiłem więc sprawdzić cały album. Bujający klimatyczny, elektroniczny soul. 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: