nowe dźwięki

 Ostatnimi czasy poznaje bardzo dużo nowych wykonawców  a co za tym idzie ciekawych dźwięków. Jakoś tego dużo się nagromadziło i chyba trochę zajmie przeanalizowanie i przesłuchanie wszystkiego. Postanowiłem podzielić się z Wami niektórymi z nich bo myślę, że naprawde warto zwrócić oczy w kierunku czegoś nowego i świeżego. A więc zaczynamy.

1.Cunnin Lynguists- A Piece of Strange

piece_of_strange_cover

Przepiękna muzyka, jazzowo funkujące brzmienia + bardzo fajna barwa głosu prowadzącego nas przez poszczególne kawałki. Coś jakby połączyć Mos Defa i Commona  

2. Fonoteka  ( http://www.fonoteka77.blogspot.com/ )

123

O tym zjawisku piszę przy okazji nowego wydawnictwa(ostatnia okładka) Fonoteka- 3/4 remixed ponieważ z poprzednimi kompilacjami miałem przyjemność już obcować. Ogarniając wszystkie płyty razem wziętę powiem tylko tyle, iż duma rozpiera mnie z powodu że urodziłem Polakiem. Dziękuję Panu 77 za te wszystkie albumy. Dzięki nim mogę przenieść się kilkadziesiąt lat wstecz w krainy początków polskiej muzyki nie ruszając się z kanapy. Jazz, muzyka rozrywkowa wszystko tu jest nawet najlepsi współcześni raperzy mają okazję płynąć na tych przepięknych podkładach. Dziękuję, a wszystko to za darmo na stronie fonoteki. Polecam, pozycja obowiązkowa!

3. Matisyahu- Light

Matisyahu LightTego Pana mam nadzieje przedstawiać nie trzeba ale jego nową płytę na pewno. Uważam, że jestem dość zorientowanym obserwatorem muzycznego światka dlatego nie mogę się nadziwić, że o nowej płycie Pana Millera dowiaduję się czytając bloga innego muzycznego zapaleńca ale nie ważne. Istotne jest to, że mój ulubiony wykonawca muzyki około regggae’owej pokazał na nowej płycie, iż jego styl cały czas się rozwija. Nie poprzestał na jaga jaga jo. Bardziej eksperymentuje z elektroniką, jednocześnie słychać więcej gitar i drapieżnego grania. Do tego możemy sprawdzić jak dobrze odnajduje się w roli rapera. Czuję się jakbym pisał o kilku wykonawcach dlatego tak wielki jest mój podziw dla kunsztu Matisyahu za to, że potrafi to wszystko tak dobrze połączyć. I jeszcze ten mistyczny głos…

4. Przaśnik  http://www.myspace.com/przasnik 

l_5a20a7e16f5f3ecebbb8355a6e7c3002

Powiem tylko tyle weźcie takiego skalpela każdy wie, że robią genialną muzykę tylko miejscami zamulają za bardzo, generalnie taki senny kanapowy klimat. Przaśnik to taki lepszy, bardziej żywy imprezowy skalpel. Pięknie się buja. Cudo!

5. Ortega Cartel- Lavorama

ortega_cartel_-_lavorama

Dziękuje za to co robią. Genialna muzyka, przepiękna oprawa graficzna wszystkiego co wychodzi z ich studia jest ni mniej ni więcej piękne, znowu 77cuts! Dzięki takim ludziom odzyskuje wiarę w poziom polskiej muzyki, no tak ale kolesie są z kanady, ale rymują po polsku. I tu jedyna rzecz do, której można się przyczepić. Sposób w jaki chłopaki rapują może się niektórym nie spodobać chociaż z drugiej strony jest to najczystszy rap bez żadnych spięć awantur i złota, taki na luzie bardzo.

6. Devin the Dude, Nate Dogg

devin

nate-dogg

Powrót do dzieciństwa, mojego przynajmniej. Prawdziwy G-funk….Czasami stare rzeczy wydają się bardziej nowe i inspirujące od tych pierdół, które puszcza telewizja.

Dwa słowa podsumowania. Słuchajcie jazzu! 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: